Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda ‘Samsung Galaxy A3’ için yedekleme ve sıfırlama işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.
‘Samsung’un en iyi satış grafiği yakalayan cihazlarından biri olan ‘Samsung Galaxy A3’ cihazıyla ilgili son zamanlarda merak edilen konulardan bir tanesi de, cihazı sıfırlamadan önce yedekleme işleminin nasıl yapılabileceği. ‘Samsung Galaxy A3’ kullanıcılarının tuş kilidini unutması, şifrelerini unutması ya da cihazda herhangi bir uygulamanın çalışmaması halinde yapması gereken en hızlı, kolay ve pratik işlem, verileri, dosyaları ve belgeleri yedekleyip cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak olacaktır.
‘Samsung Galaxy A3’ telefonda bu işlemin nasıl yapılabileceğini, sizlerle yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

• İlk olarak ana menü ekranında ‘Ayarlar’ bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.

'Samsung Galaxy A3' Yedekleme ve Sıfırlama (Resimli Anlatım)
• Daha sonra karşımıza gelen ‘Ayarlar’ penceresini aşağıya doğru çekip, alt kısımda bulunan ‘Yedekle ve Sıfırla’ menüsüne tıklıyoruz.

• Gelen pencerede ‘Verilerimi yedekle’ ve ‘Otomatik geri yükle’ seçeneklerini işaretledikten sonra alt kısımda yer almakta olan ‘Fabrika ayarlarını sıfırla’ menüsüne tıklıyoruz.

• Gelen pencerede en alt kısımda yer alan ‘CİHAZI SIFIRLA’ butonuna tıklamanız durumunda ‘Samsung Galaxy A3’ cihazınız, cihazdaki verileriniz yedeklenerek ilk almış olduğunuz ayarlara geri dönecektir.


• Sıfırlama işlemi bittikten ve cihaz yeniden başladıktan sonra ilk açılış ayarlarını yapıp, Google Mail (Gmail) hesabınızı tanımladığınızda, yedeklediğiniz veriler de otomatik olarak cihazınıza geri yüklenecek (Google Mail tanımlama ve verilerin otomatik geri yüklenmesi için internet bağlantınızın olması gerekiyor).

Onurcan ALBAYRAK

Yorum Yaz